RUSYA'DAN

 

 

 

 

 

Праздники России  

 

Праздники Турции

 

Rusya'nın Resmi Tatil Günleri için Tıklayınız

  

Site İçi Arama  

 

Яндекс.Метрика

Teşekkür Sayfası

 

Sevgili arkadaşlar, 


A-Link Rusça projemizi kendiniz için faydalı buluyor ve bize teşekkür etmek istiyorsanız;


spasibo masa1. Youtube kanalıma abone olabilir,  paylaşılan video derslerine beğeni atabilir, yorum yazabilirsiniz (atılan her beğeni ve yazılan her yorumunuz videoların reytingini yükseltip onların daha çok izleyiciye ulaşmasını sağlar);


2.  Videolarımızı farklı ortamlarda paylaşabilir ilgili forumlarda A-Link Rusça Dersleri hakkında bilgi verebilirsiniz;


3.  www.alinkrusca.com da çalıştığınız sayfalarda sosyal butonları kullanarak beğeni atabilirsiniz;


4.  www.alinkrusca.com daki İletişim menüsünün altında bulunan Yorum ve Öneriler sayfasında veya çalıştığınız sayfanın altındaki yorumlar bölümünde görüşlerinizi bildirebilirsiniz;

 

5. Sitemdeki Rusça veya Türkçe metinlerde bir hata bulup hatanın bulunduğu sayfada onu bildiriniz ve bunun için istediğiniz sayfanın PDF dosyasını hediye alınız (hata gerçek bir hata olmalı, alternatif cümle veya sözcük olmamalı ve tarafımdan kabul edilipp düzeltilmeli)


6.  Maddi destek verebilirsiniz ve bir hediyeye sahip olabilirsiniz. Bunun için buraya tıklayınız.

 

 

Çalışmamıza her türlü maddi ve manevi destek veren, bizimle başlangıçtan beri olan ve bize yeni katılan tüm A-Link Rusça aile üyelerine ben de içten teşekkür ediyorum ve günden güne ailemizin büyümesini izleyip A-Link Rusça dersleri sizin için daha verimli haline getirmek için ilham alıyorum.


İyi ki varsınız!

 

spasibo

 

Sevgilerimle,
Albina Yücel (Moskalenko)

Yorumlar  

Albina
0 #62 Albina 17-06-2017 14:37
samira, yakşalık 1 sene sonra online konuşma sınıfları açmaya planlıyorum. o zaman bu derslere katılıp konuşma pratiği yapabilirsiniz. sınıflar açılmaya başladığında haber almak isterseniz mailime 'online konuşma sınıfına katılmak istiyorum' gibi bir talep gönderiniz.
şimdilik konuşma pratiği yapabilecek kimse yoksa seviyenize uygun sesli olarak kitapları okuyunuz. kitapların orijinal seslendirmesi olmalı. okurken sesinizi kaydediniz ve orijinal seslendirmesi ile kıyaslayıp telaffuzunuzu düzeltiniz.
samira
0 #61 samira 16-06-2017 13:25
zdrasti Albina xanum.Ya Samira
Sposibo za vse materiali.
Albina Xanum Ya znayu po russki nu tolko po gramaticheskiy,xoroşu ponimayu i çitayu.Xochu qovorit svobodno i bez oşıbka.Da ya znayu nado mnoqo qovorit no nemoqu.Kak vı mojete pomoch mne.
Albina
+2 #60 Albina 10-05-2017 14:03
azad, şuanda öğrenci kontenjanım dolmuş vaziyette, daha fazla öğrenci alamıyorum. şimdilik online derslerimi çalışınız. ilerde 8 kişilik konuşma sınıfları açmaya başlayacağım.
Albina
+1 #59 Albina 08-05-2017 14:00
ali kula, başarınıza ve derslerden zevk almanıza çok sevindim. devamını dilerim :)
Hasan Mert Özgür
+2 #58 Hasan Mert Özgür 03-05-2017 17:10
Albina Moskalenko hocam, bu güzel ve değerli çalışmalarınızdan dolayı size ne kadar teşekkür etsem azdır. Grubunuzda her zaman bizim sorularımızı cevapladınız ve yardımcı oldunuz. Sayenizde sizin ülkenizi ve kültürünüzü de öğrenmiş olduk, aynı zamanda siz Türk kültürünün de Rusya ve Ukrayna halkı tarafından tanınması konusunda büyük hizmetlerde bulundunuz. Bu güzel hizmetlerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum size, Çalışmalarınızda başarılar dilerim
azad
+1 #57 azad 26-04-2017 07:07
Albina hanım merhaba,

skype den özel ders almak istiyorum ama ,
skype adresinizi göremedim yardımcı olabilir misiniz?
saygılarımla ,
iyi günler.
ali kula
+2 #56 ali kula 25-04-2017 14:43
sevgili ALBİNA hanım
sayenizde rusçaya olan çekingenliğim azaldı.kiril alfabesine başlarken tedirgindim. severek çalıştım. başlangıç derslerinizi bitirdim. ayrıca cep telefonundaki busuu gibi programlardan da çok faydalandım.
sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
др. Али кула из малатйа
Hasan Mert Özgür
+2 #55 Hasan Mert Özgür 13-04-2017 20:03
Albina hocam bu başarılı ve güzel çalışmanızdan dolayı size teşekkür eder ve Türkiye'yi tercih ettiğinizden dolayı size minnet duyarız.
Albina
+2 #54 Albina 22-03-2017 17:28
Egemen Korkmaz, tabloyu mailinize gönderdim. hafızanız yaşından dolayı güçsüz olamaz, henüz çok gençsiniz. bir şeyi ezberlerken tüm hafıza özelliklerini kullanmalısınız (görsel, işitsel, kas hafızası):
1. görsel bir görüntü oluşturunuz
2. sözcüklere uygun duyguları yükleyip onları hissederek söyleyiniz (ненависть (nefret) - korkunç şey!, nefretini hissediniz)
3. 'sözcüğe dokunuz', onu kokllayınız, tadınız ve telaffuz ederek onu yaşayınız (масло -yumuşak, beyaz, lezzetli, весна - toprak kokuyor )
4. kimi sözcüklerinin hareketini yapınız (читать, бояться, слушать, бежать vb.)

yeni kelimeleri tüm vücudunuzla öğrenirseniz onlar bilinçaltı hafızanıza gider ve orada ebedi kalır.
egemen korkmaz
+2 #53 egemen korkmaz 21-03-2017 00:06
alina hanım ben suan ukrayna da hazırlık görüyorum ezber yapamıyorum yaşım 28 nasıl bir yol önerirsiniz birde bana bu çye çya tablasonu atma imkanınız var mı minettar olurum